Leczenie stomatologiczne u dzieci wymaga specyficznego podejścia i odpowiednich metod leczenia. W związku z tym kładziemy znacznie większy nacisk na profilaktykę, która przynosi korzyści w wieku dojrzałym. W ten sposób zaoszczędzamy dziecku w przyszłości wiele rozczarowań związanych ze skomplikowanym i kosztownym leczeniem.

Zaleca się kontrolę u dentysty z chwilą pojawienia się pierwszego zęba mlecznego u maluszka, czyli około 6 miesiąca życia. Lekarz dentysta sprawdzi stan zdrowia jamy ustnej i przebieg procesu ząbkowania. Dodatkowo poinformuje, jak czyścić dziąsła i zęby, na co zwracać uwagę, żeby zapobiegać próchnicy i jaką dietę stosować aby zęby były zdrowe. Na kontrolę warto chodzić co 3 miesiące, ponieważ zęby mleczne są słabiej zmineralizowane, niż zęby stałe i bardziej podatne na próchnicę.

Jeśli dziecko jest starsze, spotkanie z dentystą rozpoczynamy od wizyty adaptacyjnej. Olbrzymi wpływ na samopoczucie dziecka ma pora dnia. W związku z tym planując wizytę stomatologiczną najlepiej wybierać godziny poranne. Dziecko nie jest wtedy zmęczone całym dniem zabawy, a rodzice wykazują większą cierpliwość. Wizyta adaptacyjna malucha powinna przebiegać w spokojnej i wesołej atmosferze. Na pierwszym spotkaniu nie powinno się rozwiązywać problemów stomatologicznych, a szczególnie tych związanych z silnymi dolegliwościami bólowymi.

Dbając o uśmiech Twojego dziecka Dental Spa Kids zapewnia:

  • wizyty adaptacyjne przygotowujące dziecko do dalszego leczenia,
  • wskazówki dla rodziców jak dbać o uzębienie dzieci,
  • bezbolesne leczenie zębów stałych i mlecznych w znieczuleniu miejscowym,
  • fluoryzację zębów preparatami o odpowiednim dla zębów mlecznych stężeniu fluoru,
  • lakowanie bruzd, zagłębień.

 

Opieka nad dzieckiem i budowanie właściwych nawyków od najmłodszych lat w zakresie higieny jamy ustnej jest ważnym obowiązkiem każdego rodzica, ponieważ procentuje na całe życie naszych pociech. Wiedza to podstawa, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa PORADNIK ZDROWIA JAMY USTNEJ DZIECKA,  z którego dowiecie się jak dbać o zęby swojego dziecka na każdym etapie życia, jakie czekają Cię trudności i punkty zwrotne.

Top