Jakie są rodzaje wypełnień ?

Jeszcze do niedawna najczęściej stosowanym rodzajem wypełnienia były amalgamaty. Obecnie najczęściej stosowane są materiały kompozytowe. Popularne stają się też wypełnienia ceramiczne. Do wypełnień tymczasowych wykorzystuje się cementy glasjonomerowe. Lubię to!

Czytaj Więcej

Czy karmiąc piersią, mogę być znieczulana ?

Większość lekarstw przyjmowanych przez matki karmiące przedostaje się do mleka w ciągu kilku godzin. Dziecko karmione piersią otrzymuje z mlekiem około 1% dawki. W przypadku standardowego znieczulenia jest to ilość absolutnie bezpieczna. Zasada karmienia przez matki przyjmujące leki: spróbuj nakarmić dziecko zaraz przed – lub po – zażyciu lekarstwa. Pamiętaj, że maksymalne stężenie lekarstwa w […]

Czytaj Więcej

Jak długo działa znieczulenie ?

Znieczulenie miejscowe średnio działa od 2 do 4 godzin. Lubię to!

Czytaj Więcej

Po jakim czasie można jeść, od chwili założenia wypełnienia utwardzonego światłem ?

Natychmiast, ale uwaga z pokarmami barwiącymi – jagody, buraki, czy czerwone wino mogą delikatnie przebarwić świeże wypełnienie. Jeśli byłeś znieczulony (-a), do czasu ustąpienia znieczulenia uważaj na gorący pokarm – można się poparzyć. Lubię to!

Czytaj Więcej

Skąd bierze się próchnica ?

Główną przyczyną jej powstania jest płytka nazębna, która powstaje po każdym posiłku. W jej skład wchodzą resztki pokarmowe i bakterie przekształcające, zawarte w pożywieniu, cukry na kwasy pozbawiając szkliwo wapnia i fosforu, co prowadzi do jego uszkodzenia. Lubię to!

Czytaj Więcej
Top