Jeszcze do niedawna najczęściej stosowanym rodzajem wypełnienia były amalgamaty. Obecnie najczęściej stosowane są materiały kompozytowe. Popularne stają się też wypełnienia ceramiczne. Do wypełnień tymczasowych wykorzystuje się cementy glasjonomerowe. Lubię to!
Czytaj WięcejWiększość lekarstw przyjmowanych przez matki karmiące przedostaje się do mleka w ciągu kilku godzin. Dziecko karmione piersią otrzymuje z mlekiem około 1% dawki. W przypadku standardowego znieczulenia jest to ilość absolutnie bezpieczna. Zasada karmienia przez matki przyjmujące leki: spróbuj nakarmić dziecko zaraz przed – lub po – zażyciu lekarstwa. Pamiętaj, że maksymalne stężenie lekarstwa w […]
Czytaj WięcejZnieczulenie miejscowe średnio działa od 2 do 4 godzin. Lubię to!
Czytaj WięcejNatychmiast, ale uwaga z pokarmami barwiącymi – jagody, buraki, czy czerwone wino mogą delikatnie przebarwić świeże wypełnienie. Jeśli byłeś znieczulony (-a), do czasu ustąpienia znieczulenia uważaj na gorący pokarm – można się poparzyć. Lubię to!
Czytaj WięcejGłówną przyczyną jej powstania jest płytka nazębna, która powstaje po każdym posiłku. W jej skład wchodzą resztki pokarmowe i bakterie przekształcające, zawarte w pożywieniu, cukry na kwasy pozbawiając szkliwo wapnia i fosforu, co prowadzi do jego uszkodzenia. Lubię to!
Czytaj Więcej