Zabieg wykonuje się na jednej wizycie i zazwyczaj trwa około 30-45 minut. Całość wizyty wraz z przygotowaniem Pacjenta do zabiegu to około 60 minut. Lubię to!
Zabieg wybielania przeprowadzony przez wykwalifikowany personel w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym jest bezpieczny. Należy pamiętać, że o częstotliwości wybielania decyduje lekarz. Lubię to!
Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu możliwa jest większa wrażliwość zębów, która mija maksymalnie po 24 godzinach. Lubię to!
Przez 14 dni po zabiegu zalecana jest tzw. „biała dieta”. W tym czasie należy powstrzymać się od palenia papierosów oraz spożywania kawy, herbaty, soków, czerwonego wina i innych kolorowych produktów. Należy również unikać kolorowych płynów oraz kolorowych past do higieny jamy ustnej. Lubię to!
Warto skonsultować stan uzębienia jamy ustnej z lekarzem stomatologiem jeszcze przed rozpoczęciem procesu wybielania. Stan uzębienia oraz całej jamy ustnej ma również ogromny wpływ na dobór techniki wybielania. Zdrowe, wyleczone zęby jeszcze przed wybielaniem gwarantują mniejsze powikłania po zabiegu choćby w postaci zmniejszonej nadwrażliwości. Wymiany dotychczasowych wypełnień dopasowanych do „nowego, bielszego” koloru można dokonać około […]
Usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej gwarantuje uzyskanie lepszego efektu wybielania. Zabieg higienizacji wykonujemy na ok 7-14 dni przed zabiegiem wybielania ze względu na możliwe wystąpienie podrażnienia dziąseł po zabiegu higienizacji oraz nadwrażliwość zębów. Lubię to!
Nie zawsze kolor zębów po wybielaniu będzie idealnie odpowiadał temu wymarzonemu. Wszystko zależy od tego, jaki jest odcień zębów przed wybielaniem oraz w jaki sposób zęby zareagują na środek wybielający – jest to cecha indywidualna – jednakże zęby po wybielaniu są zawsze znacznie jaśniejsze od koloru wyjściowego przynajmniej o kilka tonów. Lubię to!
Przede wszystkim wybielać nie powinny kobiety będące w ciąży oraz dzieci poniżej 16 lat. Z wybielaniem warto również zaczekać w przypadku karmienia piersią. Szereg zmian w obrębie jamy ustnej takich jak np. choroby jamy ustnej (próchnica, stany zapalne dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, liczne afty, nadżerki i owrzodzenia, mocna nadwrażliwość zębów, zaawansowane, patologiczne starcie zębów) choroby […]